فروش داروی کبوتر

وبلاگ-کد لوگو و بنر
برای دریافت اطلاعات و سوال در مورد بیماریهای کبوتر و معرفی داروهای جدید برای درمان امراض کبوتر به گروه من در واتس آپ بپیوندید 09369588033

ساعت مچی

|

کد قفل کردن راست کلیک

عملکرد گلبولهای سفید در سیستم ایمنی بدن و سلامت کبوتر - کبوتر
یکشنبه 20 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 02:59


واتس آپ: 09369588033(0098) Whatsappواکسن تضمینی نیوکاسل برای کبوتر


(کبوترانتان بیمار نخواهند شد)


تلفن سفارش: 09369588033


توجه: این وبلاگ در سامانه سازماندهی سایتهای اینترنتی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران ثبت شده؛ هرگونه کپی برداری از مطالب این وبلاگ بدون کسب مجوز از نویسنده پیگرد قانونی خواهد داشت.


 برای دانلود رایگان فیلم مستند آموزش تصویری بیماری های کبوتر کلیک کنید.


    پوست و بافتهای مخاطی (مثل پوشش داخلی دهان، پوشش داخلی بینی و ...) همواره در معرض میکروبها و مواد سمی قرار دارند. برخی از میکروارگانیسمها قادرند به بافتهای عمقی تر بدن حیوان نفوذ کرده و ایجاد بیماری نمایند. هرگاه یک عامل بیماریزا وارد بدن پرنده شود، سلولهای خونی بدن کبوتر آنرا با فاگوسیتوز (بیگانه خواری) و یا با پاسخهای ایمنی (آنتی بادیها) از بین می برند.

    نوتروفیل ها (گلوبولهای سفیدی که در محیط های خنثی از نظر PH، فعالیت بیشتری دارند) و ماکروفاژها (ماکروفاژها نیز عملکردی شبیه به نوتروفیلها دارند، در واقع بیگانه خوارند؛ اما عمل بیگانه خواری را کندتر از نوتروفیلها انجام داده و عملکردی طولانی تر دارند) می توانند با شیوه فاگوسیتوزی (بیگانه خواری)، باکتریها را از بین ببرند. بافتهایی که در اثر ایجاد جراحت، آسیب دیده و عفونت کرده اند (مثلاً زخمی شدن کبوتر توسط پرندگان شکاری یا ایجاد عفونت منطقه ای در اثر واکسیناسیون و...)، چندین ماده شیمیایی از خود ترشح می نمایند که سلولهای فاگوسیتوزکننده (ماکروفاژها، نوتروفیلها و...) را بسوی خود جذب می کنند. سموم میکروبی، تجمع میکروبها در یک محل و... باعث جذب سلولهای بیگانه خوار به آن منطقه می گردد.

    بیشتر گلبولهای سفید قادرند از منافذ بسیار کوچک دیواره مویرگها، بافتهای پیوندی و پوششی عبور نمایند. در این میان، نوتروفیلها به آسیب های بافتی ناشی از هجوم باکتریها به کبوتر زودتر پاسخ می دهند. پس از فاگوسیتوز کردن عامل بیماریزا، نوتروفیلها چندین ماده شیمیایی مثل لیزوزیم و اکسیدکننده های قوی همانند پراکسیدهیدروژن یا آنیون سوپر اکسید، آزاد می نمایند؛ ضمن اینکه پروتئینهایی در نوتروفیلها بنام دیفنسین، فعالیت آنتی بیوتیکی علیه باکتریها و قارچها دارند. این پروتئینها ، اشکال خنجرمانندی بنام خنجرهای پپتیدی را تشکیل داده و سوراخهایی را در غشای میکروارگانیسمها ایجاد و منجر به مرگ آنها می شوند.

    مونوسیتها (نوعی دیگر از گلبولهای سفید) نسبت به نوتروفیلها دیرتر به محل عفونت می رسند؛ اما معمولاً تعداد آنها بسیار زیاد بوده و میکروبهای زیادی را از بین می برند. منوسیتها پس از رسیدن به محل التهاب و عفونت، بزرگ شده و به ماکروفاژ تبدیل می گردند و سلولها و میکروبهای مرده را پاکسازی می کنند.

    ائوزینوفیل ها (گلبولهای سفیدی که بیشتری در محیط های اسیدی فعالند)، از مویرگها به مایع بافتی می روند. این سلولها آنزیمهایی ترشح می کنند که اثر هیستامین و دیگر ترکیبات التهاب زا را خنثی می کنند و منجر به کاهش تورم و التهاب محل آسیب دیده در بدن پرنده می گردند. ضمناً ائوزینوفیل ها برخی کرمهای انگلی را نیز از بین می برند.

بازوفیل ها (گلبولهای سفیدی که بیشتر در محیط های بازی یا قلیایی فعالند) در واکنشهای التهابی و آلرژیک وارد عمل می شوند. در حقیقت موادی ترشح می کنند که منجر به تشدید و افزایش التهاب می گردد (مثل هیستامین).


نتیجه گیری

    همواره باید بخاطر داشت که گلبولهای سفید خون کبوتر، نقشی حیاتی در محافظت بدن حیوان در برابر عفونتها و بیماریها دارند. پس باید دقت کافی را نسبت به تغذیه حیوان مبذول داشت تا مواد کافی برای تولید و ساخت این سلولها در دسترس بدن پرنده باشد. بعضی از دوستان، طی تماسهایی با بنده از عدم پاسخ واکسیناسیون و شکست آن شکایت داشتند که بنده با بررسی دقیق و طرح سوالاتی از این افراد به این نتیجه رسیدم که کبوترهای آنان، تغذیه نادرستی داشته اند (البته شکست واکسیناسیون ممکن است در اثر عواملی مثل عدم رعایت شرایط مطلوب توصیه شده توسط کارخانه سازنده واکسن، توجه ناکافی هنگام انجام واکسیناسیون، خصوصاً اگر بصورت قطره چشمی یا آشامیدنی تجویز گردد و ... باشد)؛ بنابراین در اثر کمبود مواد موردنیاز برای ساخت و تولید گلبولهای سفید و اختلال در تولید آنتی بادیها، واکسیناسیون، پاسخ لازم را نداشته است.


راهکار

    اصولاً دانه هایی که در اختیار کبوتر قرار می گیرند، عناصر معدنی کم مصرف را بمیزان کافی ندارند که این امر می تواند مشکلات فراوانی را مضاف بر اخلال در پاسخ سیستم ایمنی بدن، برای حیوان ایجاد نماید؛ ضمن اینکه اصولاً کیفیت و مقدار پروتئین موجود در دانهای مصرفی بسیار پایین است. برخی کبوترداران گمان می کنند که با دادن ارزن یا گندم، بتنهایی، نیازهای پرندگان آنها مرتفع خواهد گردید. اولاً این دانها دارای پروتئین با کیفیت پایین و مقدار کمی پروتئین می باشند و ثانیاً دارای یکسری مواد ضدتغذیه ای همانند اسید فایتیک بوده که با مواد معدنی موجود در جیره، تشکیل کمپلکس های غیرقابل جذب داده و قابلیت دسترسی به این مواد را کاهش می دهد. توصیه می گردد که در جیره غذایی کبوترها حتماً از مقداری دان با پروتئین بالا مثل گاودانه یا نخود استفاده شود.

    بطور کلی خوراکهایی را که ما در اختیار کبوتر قرار می دهیم، فاقد مواد معدنی لازم برای بدن حیوان بوده که علاوه بر تضعیف سیستم ایمنی، موجب اختلالات و اشکالات بسیاری در تولیدمثل، رشد و... می گردد که مجال بحث در این زمینه در این پست نمی باشد. در هر صورت پیشنهاد من استفاده از مکمل کیمیا لیگو که دارای موادمعدنی موردنیاز و عناصر کم مصرف برای بدن کبوتر می باشد، است. این مکمل منجر به تقویت سیستم ایمنی، افزایش نطفه داری و باروری و... خواهد شد.


طریقه مصرف

    دو بار در هفته بصورت محلول در آب (2 سی سی در یک لیتر) می باشد.


سیستم ایمنی بدن کبوتر
سیستم ایمنی بدن کبوتر


برای دریافت مکمل خارجی تقویت کننده ایمنی بدن کبوتر با شماره 09369588033 تماس بگیرید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
Susa Web Tools

جاوا اسکریپت