فروش داروی کبوتر

وبلاگ-کد لوگو و بنر
برای دریافت اطلاعات و سوال در مورد بیماریهای کبوتر و معرفی داروهای جدید برای درمان امراض کبوتر به گروه من در واتس آپ بپیوندید 09369588033

ساعت مچی

|

کد قفل کردن راست کلیک

علل تولید تخم های غیر طبیعی توسط کبوتر ماده - کبوتر
دوشنبه 5 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 16:55

واتس آپ: 09369588033(0098) Whatsappبرای دریافت به روز ترین و جدیدترین اطلاعات مربوط به


بیماریهای کبوتر، نژادهای کبوتران زینتی، تیپلر پاکستانی و


مسافتی، مقالات علمی و به روز دنیا در رابطه با کبوتر و


شناخت بیماریها، پیشگیری و درمان و... و سوالات خود در


رابطه با بیماریها عضو کانال تلگرام بنده به آدرس زیر شوید:telegram.me/kabootarscienceفروش کپسول سوپر گروث (Super growth):


این کپسول برای افزایش نطفه داری و تخمگذاری کبوترهای بالغ، رشد


و افزایش وزن شگفت آور جوجه کبوترها، جلوگیری از ضعیف شدن


کبوترهای نر و ماده در هنگام جوجه دهی و تولید جوجه هایی بسیار


درشت، سالم و مرغوب می شود.


تلفن سفارش: 09369588033فروش کپسول تریکوپلاس، درمان و پیشگیری از بیماریهای مهم کبوتر:


عملکرد دارو شامل موارد زیر می باشد:


1- درمان پوکی و لاغری کبوتر


2- درمان کت گرفتگی


3- درمان نیوکاسل گوارشی


4- درمان سرگیجه در اوایل ایجاد


5- درمان اسهال سفید و سبز


6- درمان چرک دهان


7- درمان تورم مفاصل و لنگش


8- درمان عفونت چشمی


9- درمان مشکلات تنفسی و خرخر کردن کبوتر


10- پیشگیری از بیماریهای قارچی، ویروسی و باکتریایی.


برای سفارش لطفاً فقط تماس بگیرید. پیامک نزنید. 09369588033


توجه: این وبلاگ در سامانه سازماندهی سایتهای اینترنتی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران ثبت شده؛ هرگونه کپی برداری از مطالب این وبلاگ بدون کسب مجوز از نویسنده پیگرد قانونی خواهد داشت.


 برای دانلود رایگان فیلم مستند آموزش تصویری بیماری های کبوتر کلیک کنید.


توصیه می گردد قبل از مطالعه این پست این قسمت را مطالعه فرمایید.


    با توجه به تماسهای مکرر در خصوص عدم تخمگذاری برخی کبوترهای ماده یا گذاردن تخمهایی با اشکال غیرطبیعی یا بدون پوسته، این پست به دلایل ایجاد تخمهای غیرطبیعی می پردازد. البته ممکن است در مطالب این نوشتار، کمبود موضوعی خاص که همان علل عدم تخمگذاری حیوان ماده می باشد، احساس گردد. موضوع عدم تخمگذاری پرنده، مبحثی بسیط بوده و باید در یک پست مجزا مورد بررسی قرار گیرد که انشاا... با عنایت به اهمیت آن و درگیر بودن بسیاری از کبوترداران سطح کشور، بزودی در این مورد نیز بحث خواهد گردید.


    برای تولید یک تخم سالم، کلیه قسمتهای سیستم مجاری انتقال تخم (در مورد سیستم مجاری تخمگذاری در مطالب قبل با عنوان فیزیولوژی تخمگذاری کبوتر ماده  توضیح داده شد) بایستی بطور مرتب و در زمان لازم فعالیت داشته باشند. در این میان هورمونها نیز نقشی اساسی ایفا می نمایند و باید در مواقع مورد نیاز و به میزان کافی ترشح شوند. حالات غیرطبیعی تخم فراوانند که برخی از آنها در ذیل شرح داده خواهد شد:

1- تخمهای دوزرده (که تولید آنها در کبوترها نادر است): تخم دوزرده در اوایل تخمگذاری پرنده ماده (ماده های جوان) و بعلت اینکه لوله تخم هنوز بخوبی کار خود را انجام نمی دهد و قادر نیست که زرده را بسرعت انتقال دهد، مشاهده می گردد. ممکن است کبوترهای ماده جوانِ خود را در حالی بیابید که بیش از 20 روز است جفتگیری کرده و در لانه می خوابند؛ اما خبری از تخم نیست! از طرفی دیگر، امکان دارد پس از 20 تا 25 روز، تنها یک تخم بگذارد و آنهم بسیار بزرگ باشد که قابلیت جوجه کشی نخواهد داشت.

دوزرده بودن ممکن است بعلت دو تخمک اندازی همزمان (بجای اینکه یک فولیکول از تخمدان رها شود، دو فولیکول یا زرده رها می شوند. برای مطالعه کامل فیزیولوژی دستگاه تناسلی کبوتر ماده، به بخش فیزیولوژی تخمگذاری مراجعه گردد) باشد و یا اینکه سیستم مجاری تخمگذاری، زرده را نگهدارد و در روز بعد با زرده همان روز دفع کند (در اینصورت کبوتر یک تخم بزرگ می گذارد و از تخم بعدی خبری نمی باشد).

2- تخم های سه زرده (این مورد نیز در کبوتر نادر است): دلایل ایجاد این مشکل نیز همانند مبحث قبلی می باشد.

3- لکه خون: لکه خون در سفیده یا زرده دیده می شود و علت ایجاد آن در زرده، پاره شده فولیکول (زرده) از قسمتی غیر از استیگما (بر روی تخمدان کبوتر، محلهایی بنام استیگما وجود دارند که فولیکولها از آن قسمت پاره شده و بداخل لوله تخم بر می افتند. شایان ذکر است که این محل فاقد رگهای خونی است) می باشد. اگر در قسمت ماگنوم (به پست فیزیولوژی تخمگذاری مراجعه گردد)، پارگی بوجود آید، لکه خون در سفیده ایجاد خواهد شد. این لکه های خون در کبوترهایی در قفس بوده و فعالیت چندانی ندارند، بیشتر دیده می شود. در هر صورت این لکه ها منجر به رشد سریع میکروارگانیسمها و فساد تخم خواهند شد.

4- تکه گوشت: این مورد بیشتر برای کبوتردارانی مصداق دارد که تخم اول حیوان را برداشته و پس از اینکه تخم دوم گذارده شد، زیر پرنده قرار می دهند. این عمل، بسیار مطلوب است؛ اما باید به نکاتی دقت نمود:

الف: تخم را سریعاً پس از تخمگذاری از زیر حیوان برداشت تا روی آن نخوابد.

ب: تخم را در دمایی در حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد (حتی المقدور) نگهداری نمود.

عوامل فوق منجر به عدم رشد جنین در مدت زمان کوتاهی که تخم برداشته می شود، می گردند. حال اگر شرایط فوق رعایت نشود، جنین رشد کرده و در اثر نوسانات دمایی خواهد مرد و بصورت یک تکه گوشت یا یک نقطه خون در تخم دیده می شود. اینگونه تخمها قابلیت تبدیل شدن به جوجه را ندارند.

5- تخمهای بدون پوسته (لمبه): اینحالت نیز بیشتر در کبوترهای ماده ای بروز می کند که معمولاً در قفس هستند و بیرون آورده نشده و فعالیت چندانی ندارند؛ ضمن اینکه ممکن است در اثر استرس، برخی بیماریها و کمبودهای تغذیه ای نیز بوجود آید.

6- تخمهایی با پوسته نازک: اینحالت بیشتر بعلت کمبود کلسیم جیره بوجود می آید، گاهی در هوای گرم نیز ایجاد می گردد که علت آن کاهش مصرف غذا و در نتیجه کاهش مصرف کلسیم می باشد؛ البته در اثر کمبود دیگر عناصر معدنی نیز احتمال ایجاد تخمهایی با پوسته نازک وجود دارد.

7- وجود یک تخم در داخل تخمی دیگر: اینحالت بیشتر در اثر استرس و تنش بوجود می آید و ممکن است یک تخم در داخل تخم دیگر قرار بگیرد. شایان ذکر است که این مورد در کبوترها بسیار نادر می باشد.

8- وجود کرم داخل تخم: بعضی اوقات، کرمهای روده از طریق کلوآک (چینی که مجاری تناسلی، ادراری و انتهای روده بزرگ به آن متصل می شوند) وارد لوله تخم بر می شوند و اطراف آنها را محتویات تخم فرا می گیرد. اینگونه تخمها نیز قابلیت تبدیل شدن به جوجه را ندارند.

9- تخمهایی با اشکال غیرطبیعی: این مورد بیشتر بعلت انقباضات نامنظم ناحیه رحم ایجاد می گردد و در کبوتر نیز کم و بیش قابل مشاهده می باشد.


نتیجه گیری

    مهمترین مشکلی که در این میان گریبانگیر کبوترداران سراسر کشور می باشد، وجود تخمهایی با پوسته نازک است که معمولاً کمبودهای تغذیه ای منجر به ایجاد اینگونه تخمها می شوند. کمبودهایی همانند کمبود کلسیم و ویتامین D3.


راهکار

    استفاده از محلول کیمیا لیگو که حاوی عناصر معدنی ضروری برای حیوان می باشد، مثمرثمر بوده است که در پست های قبلی معرفی گردید. بهترین منبع تأمین کلسیم و فسفر جیره کبوترها، استفاده از پوست تخم مرغ یا پودر استخوان می باشد. البته باید دقت داشت که جهت جلوگیری از امراضی همانند سالمونلوز، بهتر است پوست تخم مرغ را بمدت بیست دقیقه در آب جوش، جوشانده و سپس خشک نمود. ضمناً می توان استخوان را نیز سوزاند تا مواد آلی آن از بین برود و باقیمانده که املاح معدنی، خصوصاً کلسیم و فسفر می باشد را در کل شور یا خوراک کبوترها استفاده نمود.

    برای جذب عناصری همانند کلسیم یا فسفر، حضور ویتامین D3 در بدن پرنده ضروی می باشد و این ویتامین در حضور آفتاب تولید می شود؛ ضمن اینکه ممکن است برخی از املاح دیگر نیز منجر به عدم جذب کلسیم و فسفر گردند. در هر صورت برای اینکه کبوتر شما بهتر بتواند از املاح موجود در جیره غذایی بخصوص کلسیم و فسفر استفاده نماید، بهتر است محلول کیمیا سلنیت E که حاوی عنصر سلنیوم که نقش مهمی در دفع مواد سمی از بدن داشته و بهمراه ویتامین E بعنوان آنتی اکسیدان عمل می نماید مصرف گردد. این محلول علاوه بر سلنیوم، حاوی ویتامین B12 می باشد که نقش موثری در خونسازی دارد. از همه مهمتر وجود ویتامین D3 در این محلول است. همانطور که شرح داده شد این ویتامین، کاتالیزور (تسهیل کننده) جذب و افزایش قابلیت دسترسی زیستی به عناصری مثل کلسیم و فسفر می باشد. محلول فوق، نقش بسیار مهمی در باروری حیوان نیز دارد (در درمان نرهای از نطفه رفته یا ماده هایی که دیگر تخم نمی گذارند موثر است).


روش مصرف

    یک سی سی از محلول کیمیا سلنیت E را در یک لیتر آب حل نموده و هفته ای یکبار در اختیار کبوترها قرار دهید.


تخمگذاری کبوتر

برای دریافت مکمل خارجی جهت تخمگذاری و نطفه داری کبوتر با شماره 09369588033 تماس بگیرید.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
Susa Web Tools

جاوا اسکریپت